How altus looks like on a tablet

Uluslararası Milli Görüş Sempozyumu

11-12 Mart/March 2017 11-12 آذار / মার্চ 2017 Uluslararası Milli Görüş Sempozyumu International Milli Gorus Symposium ندوة العالمية ملي كروش আন্তর্জাতিক মিল্লি গরুশ সিম্পোজিয়াম


http://www.milligorussempozyumu.com

 

(ESAM) Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi’nin amacı, ekonomik ve sosyal araştırmalar yapmak suretiyle ilmi gerçekleri toplumun hizmetine sunmak, sosyal sorunlara çözüm üretmek, stratejiler  geliştirmek ve ülkemizin maddi ve manevi kalkınmasına katkı sağlamaktır.

 

ESAM, ülkemizin sorunlarının milletimizin ortak dünya görüşü ve değer ölçülerini esas alan bir yaklaşımla çözümlenmesi gerektiğine inanır. Ülkemizin sorunlarının başka toplumların dünya görüşüne, sosyo-ekonomik ve kültürel yapılarına dayanılarak geliştirilen ve ülkemizin sosyo-ekonomik ve kültürel yapısıyla uyumlu olmayan politikalarla çözümlenemeyeceği gerçeğini savunur. Milli Görüş, milletimizin kendi görüşü demektir. Sultan Fatih'in İstanbul'u fethederken kalbindeki inanç ne ise, Milli Görüş odur. Milletimiz bin yıl Milli Görüş ile dünyaya hâkim olmuştur. Bugün de sorunların çözümü Milli Görüş'tedir.

 

Bu amaç ve yaklaşım çerçevesinde ilki 2006 yılında ve ikincisi 2009 yılında düzenlenen Milli Görüş Sempozyumu bu yıl 3. Uluslararası Milli Görüş Sempozyumu olarak düzenlenmektedir. Sempozyum, 11/12 Mart 2017 tarihlerinde Ankara Meyra Palace Hotel'de gerçekleşecektir.