How altus looks like on a tablet

Prof. Dr. Arif Ersoy - TAZİYE

1 Eylül 2020’de Rahmet-i Rahman’a kavuşan değerli kardeşim Arif Ersoy’u hasret ve rahmet duygularıyla anıyorum.


1 Eylül 2020’de Rahmet-i Rahman’a kavuşan değerli kardeşim Arif Ersoy’u hasret ve rahmet duygularıyla anıyorum.

ESAM’ın uzun yıllar içerisinde bulunan ve son dönemlerinde Genel Sekreterliği vazifesini yerine getirmiş olan Prof. Dr. Arif Ersoy, nev-i şahsına münhasır bir zat olarak en zübde şekliyle ömrünü hakkın hâkimiyeti için mücadeleye adamış bir “ilim, irfan ve fikir adamı” olarak anılacaktır.

İki cihan saadeti niyazımı takrir-i kelam etmeyi borç bildiğim Arif Bey kardeşimin ömrü hayatında ağır basan sıfatlarından biri de şüphesiz uzun yıllar boyunca yaptığı akademik çalışmalar ve yetiştirdiği talebeler vesilesiyle “hocalık” unvanı olmuştur. Dahası Milli Görüş davası içerisinde “Adil Düzen” çalışmalarıyla övgüye değer bir rol ile tarihe geçmiştir.

Siyasete ise Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın daveti üzerine iki dönem Çorum Belediye Başkanı olarak görev yapmış, Saadet Partisinde genel başkan yardımcılığı görevini üstlenmiş ve uzun yıllar genel idare kurulu üyeliğini bilfiil sürdürmüştür.

Bu kadar hizmeti bir ömür içerisine sığdırabilmek tabii ki bir aşk, heyecan ve azim işidir. Allah’tan kendisine tekrar rahmet ve mağfiret diliyor, her daim hayır ve muhabbetle yâd etmekten büyük onur duyuyorum.

Bu vesile ile camiamıza, ailesine ve sevenlerine derin üzüntülerimi arz ediyorum. Başımız sağolsun.

M. Recai KUTAN
ESAM Genel Başkanı