How altus looks like on a tablet

Keşmir Meselesi Üzerine Büyükelçi Muhammed Syrus Gazi'nin ESAM Ziyareti

Pakistan’ın Ankara Büyükelçisi Muhammed Syrus Gazi, Genel Başkanımız Recai Kutan’ı ziyaret etti. Hindistan’ın Cammu Keşmir’i işgal etmesinin ardından bölgede yaşanan gelişmeler hakkında iki genel başkana bilgi veren Gazi, genel başkanlardan destek talep etti.


Pakistan’ın Ankara Büyükelçisi Muhammed Syrus Gazi, Genel Başkanımız Recai Kutan’ı ziyaret etti. Büyükelçi Gazi’nin, Kutan’ı ziyareti sırasında Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan
Bitmez de yer aldı.
 
Hindistan’ın Cammu Keşmir’i işgal etmesinin ardından bölgede yaşanan gelişmeler hakkında iki genel başkana bilgi veren Gazi, genel başkanlardan destek talep etti. Büyükelçi Gazi, İslam ülkelerinin Cammu Keşmir konusunda daha hassas davranması gerektiğini altını çizdi. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin Cammu Keşmir’in statüsünün korunması konusunda kararların açık olduğunu ifade eden Gazi, Hindistan’ın uluslararası anlaşmaları ve kuralları çiğnediğini belirtti.
 
ESAM Genel Başkanı Recai Kutan, Milli Görüş Hareketi’nin kırmızı çizgilerinden bir tanesinin de Keşmir olduğunu vurgulayarak, yıllardır haklı Keşmir davasının her platformda gündeme getirdiklerini ifade etti. Kutan, “Milli Görüş Hareketi Keşmir’e hep sahip çıktı. Keşmir meselesini Milli Görüş kuruluşları ve partileri yıllardır dile getiriyor. Her zaman bu davaya sahip çıktılar ve çıkmaya da devam edecektir. Mazlum kardeşlerimizin hakkını savunacağız. Hindistan işgalini ve Cammu Keşmir’in anayasal statüsünü iptal ederek ilhak etme girişimini kabul etmeyeceğiz. Her platformda Keşmirli kardeşlerimizin sesini duyuracağız. İnşallah, Keşmir halkı en kısa sürede huzura, saadete ve özgürlüğe ulaşacaktır. Bu noktada İslam ülkelerine çok büyük görev düşüyor. İslam ülkelerinin Keşmir meselesinde tavırlarını net olarak ortaya koymaları gerekiyor” ifadelerin kullandı.