How altus looks like on a tablet

Keşmir Dayanışma Günü Mesajı

5 Şubat Keşmir Dayanışma Günü Mesajı


KEŞMİR SORUNU ÜMMETİN ORTAK MESELESİDİR,
KEŞMİR HALKI ÜMMETİN SAHİP ÇIKMASINI BEKLİYOR.
 
Keşmir’de yaşanan sorunlara dikkat çekmek için dünya genelinde her yıl 5 Şubat’ta düzenlenen ‘Keşmir Dayanışma Günü’ dolayısıyla Genel Başkanımız Recai Kutan bir mesaj yayımladı.
 
Keşmir, bölgenin ümmet coğrafyasının kanayan yaralarından biridir.Yıllardır Keşmir’de bir işgal hüküm sürmekte olup  durum her geçen gün daha da kötüye gitmektedir. Batılı ülkelerin Keşmir’e duyarsız kalmalarının temelinde hak yerine gücü esas alan bir anlayışa sahip olmaları yatmaktadır.
 
"Falanca konuda benim menfaatim var, o halde menfaatimizi temin edebilmem için her türlü haksızlığı, zulmü yapabilirim."  gibi yanlış zihniyetlerin neticesinde  Keşmir'de de  tıpkı Filistin ve diğer İslam ülkelerinde olduğu gibi  işgal gerçekleşmiştir. Ancak çözüm için İslam ülkeleri bir araya gelerek başta Keşmir halkı olmak üzere Pakistan’a destek vermekten geri durmamalıdır.
 
KEŞMİR’İN HAKLI DAVASININ YANINDAYIZ
ESAM olarak her yıl Keşmir ile ilgili önemli çalışmalar yapıyoruz.  Bölge halkının haklı davasının her daim yanındayız.  Bu yıl "Keşmir Dayanışma Günü" programımızı Pakistan’ın Ankara Büyükelçiliği ile birlikte 12 Şubat Salı günü geniş bir katılımla gerçekleştireceğiz. Ümmetin Keşmir meselesine duyarlı herkesi davet ediyoruz.